„Kierunek Muzeum”
Zrealizowaliśmy projekt edukacyjny w ramach Programu Grantowego „Kierunek Muzeum” Fundacja ORLEN im. Ignacego Łukasiewicza.
Dzięki otrzymanemu wsparciu nasi uczniowie uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce edukacyjnej, podczas której rozwijali zainteresowania nauką, techniką oraz historią przemysłu. Głównym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Gazownictwa w Paczkowie , gdzie młodzież poznała historię gazownictwa, energetyki oraz dawne rozwiązania techniczne.
W trakcie wyjazdu odwiedziliśmy również Twierdza Srebrna Góra oraz Metamuzeum Motoryzacji w Paczkowie poszerzając wiedzę uczniów z zakresu historii, inżynierii i rozwoju transportu.
Projekt był nie tylko cenną lekcją poza szkolną salą, ale także okazją do integracji, współpracy i budowania relacji między uczniami. Nauka poprzez doświadczenie to najlepsza inwestycja w przyszłość młodzieży.
Serdecznie dziękujemy Fundacji ORLEN im. Ignacego Łukasiewicza za wsparcie i możliwość realizacji tego wartościowego przedsięwzięcia.









