DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI Środa, 17 czerwca 2026 r. | rozmiar czcionki: A- A A+ | kontrast

Z wizytą w ZUSie


W ramach poszerzania wiedzy z zakresu Rozliczeń finansowych o ubezpieczeniach społecznych uczniowie klasy IV Te technikum ekonomicznego wzięli udział w edukacyjnym spotkaniu w konińskim oddziale  Zakładu Ubezpieczeń Społecznych , w dniu 28 kwietnia 2026r. 

Głównym celem było przybliżenie praktycznych aspektów funkcjonowania systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce oraz uświadomienie jak ważną rolę odgrywa on  w zabezpieczeniu przyszłości każdego pracownika i przedsiębiorcy.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o:

- podziale na  ubezpieczenia społeczne i zdrowotne;

- składkach „Ulgi na start” i preferencyjnym ZUSie;

-funkcjonalności PlatformyUsług Elektronicznych (PUE);

-wypełnianiu formularzy zgłoszeniowych i rozliczeniowych.

Spotkanie było okazją do skonfrontowania wiedzy teoretycznej z codzienną pracą urzędu. Dziękujemy pracownikom ZUS za poświęcony czas i przekazaną wiedzę , która z pewnością zaowocuje  lepszym zrozumieniem systemu gospodarczego naszego kraju.

 

Opiekun wycieczki: Aldona Bober

  • image001
  • image002
  • image003
  • image004
  • image005
  • image006
  • image007
  • image008