Z wizytą w ZUSie
W ramach poszerzania wiedzy z zakresu Rozliczeń finansowych o ubezpieczeniach społecznych uczniowie klasy IV Te technikum ekonomicznego wzięli udział w edukacyjnym spotkaniu w konińskim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych , w dniu 28 kwietnia 2026r.
Głównym celem było przybliżenie praktycznych aspektów funkcjonowania systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce oraz uświadomienie jak ważną rolę odgrywa on w zabezpieczeniu przyszłości każdego pracownika i przedsiębiorcy.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o:
- podziale na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne;
- składkach „Ulgi na start” i preferencyjnym ZUSie;
-funkcjonalności PlatformyUsług Elektronicznych (PUE);
-wypełnianiu formularzy zgłoszeniowych i rozliczeniowych.
Spotkanie było okazją do skonfrontowania wiedzy teoretycznej z codzienną pracą urzędu. Dziękujemy pracownikom ZUS za poświęcony czas i przekazaną wiedzę , która z pewnością zaowocuje lepszym zrozumieniem systemu gospodarczego naszego kraju.
Opiekun wycieczki: Aldona Bober









