Środa, 16 października 2019 r. | rozmiar czcionki: A- A A+ | kontrast

Samorząd uczniowski


 

Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie

 

 

OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

 mgr Anna Bąk-Nowak

mgr Katarzyna Nowicka

mgr Agnieszka Palutka

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mgr Justyna Falkowska – TV Koperas

mgr Anna Kopaczewska-Nowak – media społecznościowe

mgr Zbigniew Beinek - media społecznościowe

mgr Jakub Walczak – radiowęzeł

  

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 

Przewodnicząca:

Dobrawa Bura 2R

       

Zastępca Przewodniczących:

Daniel Pawlikowski 3E

 

 

Członkowie Samorządu Uczniowskiego:

Michalina Sucharska 2Th

Martyna Mazurek 2Th

Wiktoria Jankowska 2Th

Weronika Banaszak 2Th

Oliwia Bagrowska 2Th

Julia Tarnowska 2Th

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego Samorząd Uczniowski jest tak ważny?

 

Szkoło, moja szkoło ! Któż z nas nie wraca myślami do tych dni, które minęły, a które na zawsze pozostawiły ślad w naszej pamięci ? My nauczyciele- kiedyś uczniowie i uczniowie- może w przyszłości nauczyciele, staramy się uczynić z naszej Szkoły miejsce, do którego będą wracać Ci, którzy spędzili w jej murach trochę czasu. Samorząd Uczniowski w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika jest łącznikiem pomiędzy nauczycielami a uczniami. 

 

Plan pracy samorządu opracowujemy każdego roku i uwzględniamy oczekiwania uczniów i nauczycieli. Towarzyszymy "Pierwszakom" od ich pierwszych dni w naszej Szkole, pomagamy odnaleźć klasy w nowym labiryncie szkolnym i ujawnić przyzwyczajenia niektórych nauczycieli.

 

Pamiętamy, że Szkoła to miejsce nauki, ale musi się to odbywać w atmosferze radości i wzajemnego szacunku... i dlatego umilamy sobie naszą wspólną pracę organizując wiele uroczystości... od czego zacząć?? Dzień Nauczyciela...pamiętamy o nich cały rok, ale w tym dniu szczególnie, Dzień Kobiet to święto wszystkich Pań... i tych uczących się i nauczających. Pamiętamy o nich zawsze! Wspólnie bawimy się podczas zabawy "Andrzejkowej", a miesiąc później w radości i skupieniu siadamy w klasach przy stołach wigilijnych.

Samorząd Uczniowski jest organizatorem wydarzenia "Pasje i talenty- uczniów Kopernika". Młodzi, zdolni uczniowie występują przed swoimi kolegami i dzielą się swoimi pasjami i talentami : śpiewają, tańczą, grają na instrumentach, a także prezentują swoje zbiory kolekcjonerskie. Oceniani są przez fachowe Jury, reprezentujące konińskie placówki kulturalno-oświatowe. Poziom  jest wysoki, a nasi uczniowie często reprezentują nasze miasto na arenach ogólnopolskich. Samorząd Uczniowski nie pozwala na "uśpienie" braci uczniowskiej i współorganizuje przedstawienia teatralne i wspólne wyjścia do kina.

Zapytacie pewnie skąd u nas tyle siły, chęci i zapału...? Raz w roku w okolicy początku czerwca organizujemy Dzień Sportu i wtedy "ładujemy" swoje akumulatory na następny rok. Chętnie w tym wydarzeniu biorą udział zarówno uczniowie jak i nauczyciel. Dyscyplin trochę mniej niż na Igrzyskach Olimpijskich, ale i tak wystarczy żeby nabrać sił do działania... i tak upływa rok w naszej Szkole!

 

Pomysłów Samorząd Uczniowski ma dużo, postaramy się jeszcze nie raz zaskoczyć naszych uczniów i nauczycieli, ale jeśli to ma się nam udać- to tylko dzięki współpracy z Dyrekcją naszej Szkoły. Dziękujemy Jej za pomoc, radę, wsparcie i liczymy, że ta współpraca będzie trwała... i trwała... i trwała...a nowych uczniów naszej Szkoły zapraszamy do współpracy! Cenimy ludzi kreatywnych i z pomysłami ! Do zobaczenia zatem! i pamiętajcie..."JEST WIELE SZKÓŁ, ALE OD "KOPERNIKA" NIE MA LEPSZEJ" !!

 

Opracował : mgr Andrzej Przeździecki