Środa, 17 paĽdziernika 2018 r. | rozmiar czcionki: A- A A+ | kontrast

Samorząd uczniowski


 Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie

 

 

SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 

 

Przewodniczący:

NIKOLA GALIŃSKA

      ALEKSANDER KRZYŻAŃSKI

 

Zastępca Przewodniczących:

DARIA GRABARCZYK

 

Sekretarz :

JULIA ANDRYSIAK

BEATA FABISIAK

 

Skarbnicy:

ALEKSANDRA ROGALEWSKA

NATALIA LEWANDOWSKA

 

Członkowie Samorządu Uczniowskiego:

KAROLINA BACHERA

NATALIA GALWAS

MONIKA HERNES

PATRYK PECELEROWICZ

KLAUDIA URBANIAK

TERESA RYBA

GRACJAN TOMICKI

ALICJA PIASKOWSKA

DANIEL PAWLIKOWSKI

 

 

OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

mgr MACIEJ BINKOWSKI

mgr JACEK ANDRZEJCZAK

mgr JUSTYNA FALKOWSKA

mgr KATARZYNA NOWICKA

 

 

Dlaczego Samorząd Uczniowski jest tak ważny?

 

Szkoło, moja szkoło ! Któż z nas nie wraca myślami do tych dni, które minęły, a które na zawsze pozostawiły ślad w naszej pamięci ? My nauczyciele- kiedyś uczniowie i uczniowie- może w przyszłości nauczyciele, staramy się uczynić z naszej Szkoły miejsce, do którego będą wracać Ci, którzy spędzili w jej murach trochę czasu. Samorząd Uczniowski w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika jest łącznikiem pomiędzy nauczycielami a uczniami. 

 

Plan pracy samorządu opracowujemy każdego roku i uwzględniamy oczekiwania uczniów i nauczycieli. Towarzyszymy "Pierwszakom" od ich pierwszych dni w naszej Szkole, pomagamy odnaleźć klasy w nowym labiryncie szkolnym i ujawnić przyzwyczajenia niektórych nauczycieli.

 

Pamiętamy, że Szkoła to miejsce nauki, ale musi się to odbywać w atmosferze radości i wzajemnego szacunku... i dlatego umilamy sobie naszą wspólną pracę organizując wiele uroczystości... od czego zacząć?? Dzień Nauczyciela...pamiętamy o nich cały rok, ale w tym dniu szczególnie, Dzień Kobiet to święto wszystkich Pań... i tych uczących się i nauczających. Pamiętamy o nich zawsze! Wspólnie bawimy się podczas zabawy "Andrzejkowej", a miesiąc później w radości i skupieniu siadamy w klasach przy stołach wigilijnych.

Samorząd Uczniowski jest organizatorem wydarzenia "Pasje i talenty- uczniów Kopernika". Młodzi, zdolni uczniowie występują przed swoimi kolegami i dzielą się swoimi pasjami i talentami : śpiewają, tańczą, grają na instrumentach, a także prezentują swoje zbiory kolekcjonerskie. Oceniani są przez fachowe Jury, reprezentujące konińskie placówki kulturalno-oświatowe. Poziom  jest wysoki, a nasi uczniowie często reprezentują nasze miasto na arenach ogólnopolskich. Samorząd Uczniowski nie pozwala na "uśpienie" braci uczniowskiej i współorganizuje przedstawienia teatralne i wspólne wyjścia do kina.

Zapytacie pewnie skąd u nas tyle siły, chęci i zapału...? Raz w roku w okolicy początku czerwca organizujemy Dzień Sportu i wtedy "ładujemy" swoje akumulatory na następny rok. Chętnie w tym wydarzeniu biorą udział zarówno uczniowie jak i nauczyciel. Dyscyplin trochę mniej niż na Igrzyskach Olimpijskich, ale i tak wystarczy żeby nabrać sił do działania... i tak upływa rok w naszej Szkole!

 

Pomysłów Samorząd Uczniowski ma dużo, postaramy się jeszcze nie raz zaskoczyć naszych uczniów i nauczycieli, ale jeśli to ma się nam udać- to tylko dzięki współpracy z Dyrekcją naszej Szkoły. Dziękujemy Jej za pomoc, radę, wsparcie i liczymy, że ta współpraca będzie trwała... i trwała... i trwała...a nowych uczniów naszej Szkoły zapraszamy do współpracy! Cenimy ludzi kreatywnych i z pomysłami ! Do zobaczenia zatem! i pamiętajcie..."JEST WIELE SZKÓŁ, ALE OD "KOPERNIKA" NIE MA LEPSZEJ" !!

 

Opracował : mgr Andrzej Przeździecki