Strona archiwalna Poniedziałek, 22 lipca 2019 r. | rozmiar czcionki: A- A A+ | kontrast

XXVIII Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur


21 marca br.  o godz. 9:00 odbył się w nasze szkole   Konkurs Matematyczny Kangur, w którym uczestniczy 93 krajów, ponad 6 milionów uczniów.

Każdego roku miłośnicy matematyki i zdrowej rywalizacji  chętnie biorą udział  w tym konkursie. W naszej szkole  23 uczniów w dwóch kategoriach, tj. JUNIOR ( 5 uczniów) i STUDENT (18 uczniów) rozwiązywało  matematyczne  zadania  testowe. Niestety, niektórzy z nich po raz ostatni (klasy maturalne). Byli to uczniowie z klas: I Te, I Ti, II R, II Tw, II Ti, III Ti, III Tw, III Th, IV Tw, IV Te. Po konkursie  każdy uczestnik otrzymał układankę przestrzenną w postaci kuli- breloczka.

Teraz czekamy niecierpliwie na wyniki konkursu, które mają być ogłoszone w maju, a uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w czerwcu.

O organizację konkursu zadbała pani Magdalena Kazimierczak- szkolny koordynator konkursu, a pomogły  jej w tym panie Beata Szczepańska i  Daniela Kantarowska.

 

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05