DEKLARACA DOSTĘPNOŚCI Środa, 19 czerwca 2024 r. | rozmiar czcionki: A- A A+ | kontrast

Współpraca z Fundacją Pro Familia Mea


Nasza Szkoła nawiązała współpracę z Fundacją Pro Familia Mea i przystąpiła do projektu "NASZE ZASADY, TWOJE BEZPIECZEŃSTWO" , a wszystko to w ramach kampanii "MŁODZI BEZPIECZNI" .

 

Projekt „Nasze Zasady, Twoje Bezpieczeństwo” to innowacyjny na polskim gruncie sposób działania. Głównym celem projektu jest skuteczna walka z narkotykami i dopalaczami w szkołach.

Jak zamierzamy tego dokonać? Do akcji Fundacja Pro Familia Mea zaangażowała psy – owczarki niemieckie oraz belgijskie, potrafiące szybko i skutecznie odnaleźć narkotyki zarówno u dilerów, jak i uczniów. Po raz pierwszy w Polsce psy szkolone są do wykrywania narkotyków bezpośrednio u ludzi, a nie w pomieszczeniu. W działaniu pracownicy fundacji korzystają również z dronów – bezzałogowych statków powietrznych, których celem jest monitorowanie przestrzeni wokół szkół oraz placówek edukacyjnych. Przy pomocy zainstalowanej na nim kamery, można wykonać najwyższej jakości zdjęcia panoramiczne w  promieniu 100-150 metrów od miejsca przebywania drona. Obsługą urządzenia zajmują się wykwalifikowani specjaliści, dbający nie tylko o skuteczność działania, ale również maksymalne bezpieczeństwo.

 

Więcej szczegółów dotyczących kampanii : Fundacja Pro Familia Mea